Autor Tema: štapovi za šarana  (Posjeta: 4280 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline genjura

• Somolovac
Odg: štapovi za šarana
« Odgovori #15 : Prosinac 15, 2012, 19:43:40 poslijepodne »
onda ovako bilo bi bez rod poda možda samo signalizatori na nosačima ,stajaća voda 99% grabovo relativno čiste pozicije ,a olova bi najverovatnije bila do 70-80gr

Offline raso

• Somolovac
    • .raŠo ribolov
« Odgovori #16 : Prosinac 15, 2012, 19:58:01 poslijepodne »
Pa čim imaš signalizatore , znači da imaš i role sa slobodnim hodom , a to su već ozbiljnije gramaže olova onda obavezno minimum 2,75 ali prije 3 lb. ja za ribolov iz čamca tradicionalnim sistemom koristim štapove 2,5 lb i nikad ne koristim olovo teže od 50 g.

Offline river carper

• Smudjolovac
« Odgovori #17 : Prosinac 15, 2012, 20:59:07 poslijepodne »
Mislim da tu treba razgraničiti dvije stvari.:
1. Moderni šaranski ribolov sa rod poda  sa signalizatorima i olovom teškim 100 i više grama.
2. Tradicionalni ribolov bilo s obale ili čamca i olovom od 30 do 50 grama
Za moderni šaranski ribolov ispod 3 lb nije preporučljivo, ali za tradicionalni i 2,5 lb je sasvim dovoljno jer se mora na vrhu štapa detektirati šaranovo primanje mamca i biti jako brz u kontri.

ni za tradicionalno pecanje nije 2,5lb..bata kad stisne na kratko prije loma da vidim koji će to dvoipo libraš izdržat,bez uvrede

onda ovako bilo bi bez rod poda možda samo signalizatori na nosačima ,stajaća voda 99% grabovo relativno čiste pozicije ,a olova bi najverovatnije bila do 70-80gr

za Grabovo sve pet,bit će odlični samo...vidio sam da tamo ima krupnijeg šarana,ako ima loma,s tim će ga štapom nać ;)
prehebeni su ta zamaranje ali kontrola nikakva,ipak ja više volim da mu se pokaže tko je gazda ;)

ja bih prije pucao na 3lb,univerzalno...nit mekano nit pretvrdo,možeš birat između parabolika,ili progresivca a nisu isključeni ni oni "A" akcije,sve od vida svojih potreba

eto na moju preporuku,imaš Interland 2,75-3lb,nepolomljiv,univerzalan,paraboličan i nije puno love,malo lošije vodilice ali s obzirom na kvalitetu blanka,kupiš ili kigan ili fuji i opremiš ga i eto,nemoš bolje sigurno

niko ga nije niti jednog u HR polomio neovisno u libraži..imaš toga puno na Cro Carpu,EX-Yu Carp-u,i svim šaranskim forumima,proguglaj ;)

ako patiš za markom,tu imaš predivne Century i Free Spirit,ali to ime i moraš platiti,a u pitanju su samo nijanse

nisam primjetio od kada lovim šarane da nešto bolje lovim,samo sam istovario hrpu love da bi bio IN..
svaka škola se plaća

prvo odvagni šta ti treba i kolko misliš "istovariti",dobri blankovi nemoraju biti skupi,a možeš imati unikatni štap za svoje potrebe

:icon_thumright:

Online dravski pecaros

• Somolovac
« Odgovori #18 : Prosinac 15, 2012, 21:22:50 poslijepodne »
river carp ja na dravi pecam na dam ol-lajnere teleskopske stapove gramaza 30-60 u teskom krsu i na spagu 0.35 za kocnicom do kraja stegnutom i sve ove ulove sto sam stavio na to pohvatano...nema da puca...

Offline genjura

• Somolovac
« Odgovori #19 : Prosinac 16, 2012, 21:14:17 poslijepodne »
ma pitam zbog toga što sam u nekoj zameni dobio te sportexe pa reko barem će za nešto biti dobri ,pa makar za smuđa sa obale  :-\-
kolike šarane ja hvatam oni će i to izdržati . ajde mi sad recite kakva je situacija sa trodelnim  štapovima ? river što se mene tiče može i interland ,več sam ih zagledao kod nas su oko 450-500kn

Offline river carper

• Smudjolovac
« Odgovori #20 : Prosinac 16, 2012, 22:03:26 poslijepodne »
mani se trodjelnih...spojevi najveći problem..do sada se ni jedan model baš nije proslavio
trpe najviše na akciji,po meni prešlintravi
dvodjelni majka  :icon_biggrin:

Offline kawasaki

• Somolovac
« Odgovori #21 : Prosinac 27, 2012, 18:22:01 poslijepodne »
...a i trodjelni su ako smijem dodati podosta komplicirani za sklapanje i iz iskustva bi radije preporucio teleskope nego trodjelne  :headbang:

-inace trenutno koristim dvodjelne Shimano Tribale od 3 lb i 3,60 za gust u cistim vodama i za ribolov do 100 m. a kad idem u lom i na veliku daljinu ili na na daljinu samo onda trenutno imam Garmata stapove od firme Elite Alliance.

-ne treba podcijeniti sarana kao ribu, ali nije potreban stap od nekoliko tisuca da bi se ulovio saran  :thumbsup:
-promjenio sam dosta marki stapova i modela od Balzerovih ili Trabucovih teleskopa pa do Centurya i moram priznati da postoje stapovi od Spro-a i npr i cak i do Daiwe i Shimana koji zadovoljavaju za manje novca puno situacija za ribolov sarana.. mogu pricati o ribolovu sa obale jer iz camca ga nisam lovio..

Tu bi za pocetak izdvojio npr Shimano Beast master stara serija koji se da pronaci polovan za 400 kn a vrijedi puno puno vise
Brzi od Bolena.

Offline river carper

• Smudjolovac
« Odgovori #22 : Prosinac 27, 2012, 22:58:47 poslijepodne »
promjenio sam dosta kompleta u ribolovu šarana i od dobrih i odličnih štapova,do jeftinih i skupih
odradit će posao svi
jedno vrijeme sam bio bolaestan od long range ribolova..ako nisam našao poziciju od minimum 120-130 metara nije bilo pecanje(da izoliram ostale od sebe)
danas drukčije razmišljam
zavlačim se posvuda,taktiziram,mućkam  :be happy:
gušt mi je iščačkat kojeg dobrog šarana iz nekog ćoška,gdje ga nitko ne lovi
neda mi se nadmudrivati i natezat više u daljinu,ali volim nekad djeci pokazat šta tata može  :kacsint2:
postajem star pa samim time i pribor prilagođavam tome  :toothy4:

inače dobre stvari se ne nalaze samo u zvučnim imenima...100 puta se to dokazalo,samo što smo mi balkanci pa se volimo kurčit ,to je druga pjesma :blob3:

dobre a ne skupe stvari se daju kupiti za relativno malo novaca,nemora štap biti 3000kn

eto neke moje koje sam imao pa nemogu da prežalim...

chub outkast 13-3,5lb
chub outkast 12-3.5lb ali stara serija,nove serije sam 5 kom strgo+spod
spro strategy crveni blank 12 3lb i 13 3,25lb
sanger ks 2 12 3.25lb
kkarp invicible 12 3.5lb(imaju zaista odlične blankove ta firma)
shakespaere zeo carp 12 3.5lb
shakespaere borak 12 3.5lb
ron thompson c 14 13 3.5lb
ron thompson specimen 13 3.5lb
greys prodrigy stara 12,6 3.5lb
shimano beastmaster 13 3lb
shimano alivio 12 3lb
interland 13 3.5lb
...uh nemogu više  :icon_biggrin:

u današnje vrijeme samo treba biti malo oprezan,ima i odličnih za malo para ali ima i smeća
netreba puno love da bi se imao solidan komplet,no ko voli marku ima i za takve

Offline Kugla

• Alas
« Odgovori #23 : Prosinac 27, 2012, 23:02:27 poslijepodne »
A reci river koliko love odprilike po komadu u prosjeku za ove koje si naveo.
"Živi kako možeš, kad ne možeš onako kako hoćeš."

Offline kawasaki

• Somolovac
« Odgovori #24 : Prosinac 27, 2012, 23:12:27 poslijepodne »
-izdvojiti cu sa kolegine liste ove koje poznam i lovio sam na njih, a da su dobri sigurno, jer skupe nemoramo idvajati za njih se manje vise zna, a moze se i o njima pisati ako bude potrebno

0. (shimano alivio 12 3lb)-njega u zagradu jer je najjeftiniji od ostalih koliko znam i nije los ali su ovi ostali uz malo nadoplate puno bolji
1. interland 13 3.5lb
2. spro strategy crveni blank 12 3lb i 13 3,25lb (vrh od stapa-ako mislimo na isti to se nemoze polomiti)
3. shimano beastmaster 13 3lb
4. chub outkast 13-3,5lb
5. chub outkast 12-3.5lb ali stara serija
6. greys prodrigy stara 12,6 3.5lb
-isao sam od nize cijene prema visljoj manje vise po mom saznanju

:thumbsup:
Brzi od Bolena.

Offline river carper

• Smudjolovac
« Odgovori #25 : Prosinac 27, 2012, 23:13:52 poslijepodne »
+- 1000kn...iliti 130 ojra,kako koji,interland jeftiniji greys malko skuplji i tak...novi
polovnjaci upola cijene

Offline kawasaki

• Somolovac
« Odgovori #26 : Prosinac 27, 2012, 23:20:08 poslijepodne »
-neki su prije bili jeftiniji kao Beast master i Inerland, a neki sad, kao Chub,..zamjenili se za cijenovni razred  :icon_rr:
Brzi od Bolena.

Offline river carper

• Smudjolovac
« Odgovori #27 : Prosinac 27, 2012, 23:31:16 poslijepodne »
samo chub ni turca ne valja....

interland best buy...jedino vodilice promjeniti alps ili slično i deri-peri  :icon_thumright:

a hardy-greys-chub grupaciju zatvaraju (na prodaju su)pa tako te garancije što su imali nataknite (samnom zajedno) na ki-tu :toothy2:

po meni odlične blankove rade kkarp(trabuco),ima ih u bistro-u za pogledat neki modeli
ima ih nekolicina mojih prijatelja i mogu reć da su me oduševili
i oni bolji su tu negdje oko 120-130 ojra
ali se da uvjek neki popust iskalemit na 3 kom pa budu u rangu 100 eurića,kao interland  :icon_thumright:

Offline Carpbm

• Babuškar
  • **
« Odgovori #28 : Prosinac 29, 2012, 08:55:59 prijepodne »
Ja koristim za šarana štapove
Okuma epix v2 3lb

i role
Freeliner SPRO LCS 5.000

I naravno spod za raketu..

Offline michael1

• Štukolovac
« Odgovori #29 : Prosinac 31, 2012, 19:04:33 poslijepodne »
Carpbm - koja je to voda na gornjoj slici?

Što se šaranskih štapova tiče - pecam sa quantumima
smart-carp 3lb 12ft, i još nisam došao na ideju da ih
mjenjam. Služe me odlično!
Role: okuma distance carp.
Bistro!