Autor Tema: Muvanje jig udicom  (Posjeta: 51887 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maverick

• Administrator
Odg: Muvanje jig udicom
« Odgovori #330 u: Prosinac 17, 2014, 21:34:51 poslijepodne »
Klasicno pecanje...iz čamca...zabacis dva stapa...i svako malo privuces k sebi...pretrazis dobar dio terena kao s jigom...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #331 u: Prosinac 17, 2014, 21:36:08 poslijepodne »
pa mogu i ja tak zabaciti sa obale i svako malo privuci???meni cini zanimljivo  :ok:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #332 u: Prosinac 17, 2014, 21:37:17 poslijepodne »
Da, mozes...em pretrazis veci dio terena em probudis kedera da se ne sakrije vec je primoran raditi non stop
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline smudjoslav

• Babuškar
  • **
« Odgovori #333 u: Prosinac 17, 2014, 22:37:18 poslijepodne »
...To sto prica maverick je jako produktivna metoda...Imamo mi ovde jednog starijeg ribolovca koji godinama tako peca...
 Dakle zabaci stacionarce u najdalju tacku na poziciji kojoj peca i na svakih recimo desetak minuta povuce prema sebi za neki metar sistem sa kederom...Majstor em najvise ulovi redovno,em lovi prilicno krupniju ribu nego na klasicno muvanje...

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #334 u: Siječanj 15, 2015, 09:53:32 prijepodne »

Offline alexdja

• Somolovac
    • Alexdja - Izrada Sajtova - PC Administracija...
« Odgovori #335 u: Lipanj 03, 2015, 01:42:56 prijepodne »
Evo ovde se vidi sve lepo i kako se stavlja na džig udicu i na udicu na predvezu...

Još jedan fenomenalan video kolege Damjana...
       Nema više divljeg bučka. :no:

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #336 u: Lipanj 03, 2015, 08:17:10 prijepodne »
 Mogu reći da sam gledao gotovo sva Damjanova videa i ne znam jel čovjek bolje peca, snima ili montira snimke.

Offline alexdja

• Somolovac
    • Alexdja - Izrada Sajtova - PC Administracija...
« Odgovori #337 u: Lipanj 03, 2015, 11:47:23 prijepodne »
Slažem se sa svime! 

A pri tom je i dobar momak, u svakom pogledu za primer!  :hi:
       Nema više divljeg bučka. :no:

Offline Kugla

• Alas
« Odgovori #338 u: Lipanj 03, 2015, 11:56:04 prijepodne »
Razbili se od ulova, svaka čast!  :ok:
"Živi kako možeš, kad ne možeš onako kako hoćeš."
www.lureti.hr
www.facebook.com/edukacije.lureti
www.facebook.com/lureti

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #339 u: Lipanj 03, 2015, 12:17:54 poslijepodne »
Lijepo kad netko ima toliko volje da prikaze i ostalim kako i gdje...sve pohvale  :ok:

Offline Djoka

• Babuškar
  • **
  • Dob: 20
« Odgovori #340 u: Listopad 24, 2017, 09:23:35 prijepodne »
moze mala pomoc oko izbora stapa za muvanje??? nisam nikad probao ovu tehniku, a deluje
jako zanimljivo... procito sam svega i svaceg vise ne znam ni sam, koji stap odabrati? da li se muva nekim vobleraskim stapom tipa Shimano SpeedMaster 3m 20-50g ili je bolje jacim stapom tipa Shimano Technium/SpeedMaster 50-100g? ili nesto trece da ima zanimljivo za jedno 100e??? :wave:

Offline No

• Somolovac
  • Dob: 49
« Odgovori #341 u: Listopad 24, 2017, 10:26:01 prijepodne »
Pošto sam tom tehnikom lovio dosta dugo usudio bih se reći da je za uspiješnu primjenu i dobar ribolov presudnija koncentracija nego štap.
Štap je uvijek bitan ali je kod ove tehnike možda na trećem,četvrtom mjestu po važnosti,tako da slobodno uzmeš ono za što imaš novca ili lovi s onim što već imaš,pa ako zaključiš da ti treba duže,tvrđe,mekše,kraće,lakše,teže.  Promjeniš u tom smijeru. 

:icon_thumright:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #342 u: Listopad 24, 2017, 12:20:06 poslijepodne »
Pribor uskladi s terenom di lovis  nacinom...tj da li je iz čamca ili ces pokusavati s obale...vecinom lovis u mirnijim dijelovima rijeke s malim glavama pa ako nisi dovoljno vjest da osjetis malu glavu na jacem stapu...trazi osjetljiviji...brzi...ostriji ili kako god ga zvao ali da je tebi odgovarajuci...muvanje jig udicom je 90 posto s glavama od 5 do 15 grama pa tome treba prilagoditi stap...ili ako ces muvati nekom tehnikom poput carolina riga ili neka kombinacija texaxa...sto je po meni i jedno i drugo bolje nego na jig udici...tad ope stap prilagodi tome...Ako ces potrositi sto eura samo da isprobas...onda kupi stap koji ces kasnije moci iskoristiti za nesto drugo...

Offline Djoka

• Babuškar
  • **
  • Dob: 20
« Odgovori #343 u: Listopad 24, 2017, 21:01:25 poslijepodne »
ok, hvala na pomoci!!! prvo cu se probat igrat s onim sto imam, pa ako mi se svidi, uzecu na preporuku jedan od Savage Gear stapova koji cu moci koristit i za jig!!! Da radio bih iz camca, glava imam od 5 do 50g... mada koliko sam procitao da se muva s glavama do nekih 20ak grama, sve preko toga nije muvanje...

Izvinite ako sam dosadan, ali delujemi zanimljivo a nemam pojma o muvanju... imam mestu jedno di sam mislio probat... dubina je oko 7m kontra tok imam dole dve vece prepreke... sta je bolje svlaciti s obale i zadrzavati se sto vise oko prepreka ili otpustat od sebe pa do prepreke i s koliko grama pocet??? a drugo mesto gde inace bacam shadove i glave recimo od 30g do 40g zavisi od brizine vode... od obale pa do nekih 5-6m duzine(od obale na vodu) dubina je 4m, pa lagano pada na 7m i sledeci odsek ide na 12m dubine kako tu da proba i sta ako mi mozete malo pomoc  :occasion14: :occasion14:

Offline TopMix

• Somolovac
  • Dob: 57
« Odgovori #344 u: Listopad 26, 2017, 11:23:18 prijepodne »
Od odgovora na tvoje pitanje mogla bi se napisati pristojna knjiga...
Ova tehnika ribolova za koju si zainteresovan je vrlo zanimljiva i dinamična, a uspeh je srazmeran iskustvu (ne računajući povremene sporadiče i slučajne ulove). Rekao bih da je to neka vrsta varaličarenja prirodnim mamcima i po tome je izuzetno specifična tehnika za čije savladavanje je potrebno određeno vreme.
Počni od početka - od pribora. Iz čamca ti netreba štap duži od 2.40, možda je najoptimalniji tu negde oko 2.10. Osetljiv, lagan i oštar, a da lepo drži ribu... nikako glindžav i mek. U stvari, ceo sistem mora biti ukomponovan. Struna što je moguće tanja i što je moguće lakše olovne glave za datu situaciju...
Zatim, treba ti određeno vreme da prečešljaš mnoooogo mesta da bi skontao koja mesta daju ribu a koja ne, iako na prvi pogled izgledaju vrlo slično. Tu su detalji oko vodostaja, dubine i brzine vode i sl...
 Kad savladaš lekcije o mestu, onda ide prezentacija, u stvari ono što je sadržano u tvom pitanju. To pre svega zavisi od načinana kako smudj tog dana uzima. Nekad udara da izbije štap iz ruke, nekad samo usisa kedera, a to se sa lošim štapom gotovo i ne oseti...Prezentacija može biti uzvoda, pa nizvodna, vertikalna... brža ili sporija, pravolinijska ili iz određenog ugla...uzvodno ili nizvodno od prepreke...
Šta da ti kažem. Počni iz početka, pa polako ...