Autor Tema: Drava 435 od tvrtke Bilje Marine  (Posjeta: 2608 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Domba031

• Kederas
  • *
  • Dob: 24
Drava 435 od tvrtke Bilje Marine
« u: Rujan 26, 2019, 18:35:26 poslijepodne »
Lijep pozdrav kolege, trebao bi savjet, što mislite o čamcu Drava 435 od tvrtke Bilje Marine? Dali je dobar tj. jel orpavdava svoju cijenu za mene kao ne naprednog čitaj ameterskog korisnika :D btw znam za puno bolje ali finacije su takve kakve jesu pa bi pao izbor na njega ako je uredu sve s njime :)

Offline šajzika

• Administrator
  • 4 : 1
Odg: Drava 435 od tvrtke Bilje Marine
« Odgovori #1 u: Rujan 26, 2019, 18:46:38 poslijepodne »
Osobno misljenje je veliko NE.
Za 1000eur moze puno bolje polovno.
To je mali plasticni čikl.
Prije bi si uzeo orasje ili skupio jos malo novaca pa uzeo panvala 465 ako hoces novo i to ti odgovara.

Slika preuzeta sa njihove web stranice

Ps. Naravno ako govorimo o živoj vodi Drava Dunav Sava

Offline Domba031

• Kederas
  • *
« Odgovori #2 u: Rujan 26, 2019, 18:56:42 poslijepodne »
Da da, Drava-Dunav je u pitanju... Kazem nekako mi financije ne daju da uzmem skuplje a polovno vise ne zelim...jer naravno, i motor cu kupovati novi, a mislio sam ga upariti sa yamahom 9.9

Offline šajzika

• Administrator
« Odgovori #3 u: Rujan 26, 2019, 19:01:35 poslijepodne »
A gle ovako, ima na neptunu 2 komada.  Dodji uzivo vidi kako to izgleda i probaj uci u camac pa ce ti biti jasno.
Znaci to je moje osobno mišljenje.

S tim 9.9 taj camac ide super dobro. Camac je ukupno 70 kila tak da nema neke potrebe za puno snage.

Ps. Poslije svake kiše obavezno moraju izbacivat vodu jer je camac plitak i nakrivi se od  vode i vezanih spaga dok ga tok rijeke gura , izgleda dost ruzno takorec pred potop,

Offline Ivan Borojević

• Somolovac
« Odgovori #4 u: Rujan 26, 2019, 20:05:19 poslijepodne »
Ima ga prijatelj, tu kod mene pod obalom. Za te novce, mislim da ga je platio 6500 kn, je dobar čamac ali koliko muzike toliko novaca. Dva čovjeka ga nose, zbog lakoće bjezi pod nogama, pa moraš malo pripaziti da neispadneš iz njega. On ga vozi sa Suzukijem od 6 KS i ide jako brzo ali mu treba 8 KS da ga izglisira. Cerada obavezno. 10 KS mi se čini previše za taj čamac, može ali mi se ne čini da je to baš pametno, pa moj kanuu ima deblju stijenku. Nego ti burazeru počni kao i svi mi od drvenjaka, pa limenkama pa tek kad stekneš neko iskustvo onda kupiš plastični.

Offline šajzika

• Administrator
« Odgovori #5 u: Rujan 26, 2019, 20:13:43 poslijepodne »

10 KS mi se čini previše za taj čamac, može ali mi se ne čini da je to baš pametno, pa moj kanuu ima deblju stijenku.

Na jednom je 20ks mercury tak da nosi 9.9 sigurno.

Offline majstor

• Alas
  • Dob: 55
« Odgovori #6 u: Rujan 26, 2019, 20:23:35 poslijepodne »
Ima ga kolega. Za Dravu još donekle, za Dunav nisam siguran. Ima Yamahu 6 gore. Jako se diže prednji kraj, mislim zbog nagiba motora. Isprobaj prvo. :hi:

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #7 u: Rujan 26, 2019, 20:23:57 poslijepodne »
Osobno misljenje je veliko NE.

Lajkam Šajziku.....za 1000 eura tu i tamo iskoči polovan dunas....ili nešto slično....Ovdje ne bih o kvaliteti...jednostavno je uzano plovilo....ako budeš imao viziju da odeš nekad na Dunav onda to nije sigurno....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Domba031

• Kederas
  • *
« Odgovori #8 u: Rujan 26, 2019, 20:38:46 poslijepodne »
Nego ti burazeru počni kao i svi mi od drvenjaka, pa limenkama pa tek kad stekneš neko iskustvo onda kupiš plastični.
Imam vec plasticni (gliser) tako da iskustvo nije upitno, ali zelim novi, veci od ovoga ;)

Za Dravu mi treba vecinom, i tu i tamo mozda do Dunava :)

Offline Ivan Borojević

• Somolovac
« Odgovori #9 u: Rujan 26, 2019, 21:02:32 poslijepodne »
Na marketplace imaš dobrog Orašja za 5000 kn a on ti je puno bolji izbor od Drave jer je duži i čini mi se stabilniji. A vozio sam od prijatelja Orašje i 6 KS Jamahicu i vrlo fino ide  a troši kao upaljač.

Offline silure

• Alas
  • samo Dunav
« Odgovori #10 u: Rujan 28, 2019, 07:03:28 prijepodne »
Za dravu prolazi, ali za dunav ne bas, imao sam plovilo tih dimenzija i imao sam potop kada je naisla volga.,odmah sam ga prodao..za dravu ok, za dunav opasno

Offline majstor

• Alas
  • Dob: 55
« Odgovori #11 u: Rujan 28, 2019, 08:47:09 prijepodne »
To sam ti i ja napisao. :takoje:

Offline Ivan Borojević

• Somolovac
« Odgovori #12 u: Rujan 28, 2019, 10:38:26 prijepodne »

Ima već 2 ili 3 godine da ga je kupio, prije je imao drveni u stanju raspada. Skoro svaki dan ga vidim na Dunavu i nikakvih problema nema. Ove nove beljuše imaju bolju hidro dinamiku nego stare tako da neprave baš neke velike valove kao prije. A sad zamislite ja u kajaku od 60 cm širine a veslao sam i po jakom dolnjaku, vjetar piri 30 km na sat a voda kuha sa metar valovima. A i elanovi nemaju 4 m i Orašje je uzan. Nije problem što je uzan već lagan. Iskustvo je bitno.

Offline silure

• Alas
  • samo Dunav
« Odgovori #13 u: Rujan 28, 2019, 11:12:58 prijepodne »
Nisam ni ja imao problema kada sam isao sam i kada sam vozio po valovima, problem sam imao kod sidrenja pa svako malo prolaze veci kruzeri, a naj veci adrenalin je bio kada nas je bilo 3 u camcu, raspored sjedenja, pa na izlaz iz dunavca u dunav kuva voda, kao u kanuu da sam bio hvatas ravnotezu, drzim se za stranicu a voda mi prste dodiruje.. Molio boga da ne naidje brod jer ja imam ravnotezu ali ovo dvoje? Mislim si ja hebes ti takvu uzivanciju na vodi.. Svatko zna svoje, camac je dobar za 2 osobe, vozikanje i razgledavanje eventualno otici do nekog mjesta i pecati s obale.. Ja sam imao camac sa 90 u dnu i 470 duzine i nikad vise.. A orasje je sire i duze za 1m i u stabilnosti se ne mogu mjeriti,a naravno drava nije loš camac za vozikanje i razgledavanje,evo ima ga moj kolega na staroj dravi kod belisca kupio prosle godine i pre zadovoljan je.. Poslje upotrebe vozi ga doma

Offline Ivan Borojević

• Somolovac
« Odgovori #14 u: Rujan 29, 2019, 17:36:27 poslijepodne »

Evo još malo fotki Drave 435 sa Dunava.